Вхід

Рівне вечірнє

На засіданні секретаріату Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України, яке відбулося 11 вересня 2015 року, затверджено рішення конкурсної комісії з визначення переможця творчого конкурсу серед працівників друкованих засобів масової інформації Рівненщини на здобуття премії імені Михайла Горопахи в галузі журналістики. Члени секретаріату переважною більшістю голосів підтримали пропозицію членів конкурсної комісії і визнали переможцем творчого конкурсу у 2015 році з врученням диплома та грошової премії завідуючому відділом  Березнівської районної газети "Надслучанський вісник" Павлу Трохимовичу Рачку.

Як стало відомо, з подачі керівництва Національної радіокомпанії України та Концерну радіомовлення, радіозв'язку і телебачення в Україні з 9 вересня 2015 року припинили роботу в ефірі понад 90 передавачів, котрі транслювали програми НРКУ, в тому числі - 57 передавачів, які були задіяні на розповсюдженні програм УР-1. У з'язку з цим секретаріат обласної організації НСЖУ прийняв звернення до Президента України Петра Порошенка, Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка та Голови Верховної ради України Володимира Гройсмана з вимогою вжити кардинальних заходів до негайного відновлення роботу радіопередавачів і таким чином забезпечити доступ до одержання інформації, яку поширюють державні мовники, а семе - УР-1, радіо "Промінь" та радіо "Культура".

Повний текст звернення подаємо нижче.

Президенту України

Петру Порошенку

Премєр-міністру України

Арсенію Яценюку

Голові Верховної ради України

Володимиру Гройсману

Шановний пане Президенте!

Шановний пане Премєр-міністре!

Шановний пане Голово!

Звернутися до вас, нас, журналістів Рівненщини, змусила подія, що сталася в  9 вересня 2015 року. Саме з цього дня в Україні з «благословення» в.о. генерального директора Національної радіокомпанії України Табаченка А.Д. та першого заступника генерального директора Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення Богданова О.М. було відключено понад 90 передавачів ФМ-діапазону, які транслювали три програми національного радіо – УР-1, «Промінь» та «Культура». Причому через 57 передавачів до цього часу здійснювалася виключно трансляція передач Першої програми національного радіо. На сьогодні можливість слухати ці передачі НРКУ разом з Концерном РРТ залишили виключно для жителів обласних центрів та прилеглих до них населених пунктів. В той же час мешканці віддалених від обласних центрів міс і сіл з 9 вересня такої можливості повністю позбавлені. Як пояснили в Концерні, це зроблено «… з метою уніфікації сіток мовлення Національної радіокомпанії України та обласних і регіональних держтелерадіокомпаній на ефірних радіомережах діапазонів УКХ-ЧМ, FM-діапазоні та проводовій мережі радіомовлення».

Те, що титанічними зусиллями «Укртелекому» мережа проводового радіо (а вона, окрім власне розповсюдження радіопрограм виконувала ще й іншу доволі важливу функцію – оповіщення населення в разі виникнення надзвичайних ситуацій) в Україні практично знищена – нікому не секрет. Тепер ті державні структури, котрі мали б всіма силами відстоювати національні інтереси і таким чином сприяти розповсюдженню програм УР-1 (саме на цьому каналі транслюються засідання сесій Верховної ради України і часто-густо виступають перші керівники держави) та програм радіо «Промінь» і «Культура», за розчерком пера своїх керівників  враз позбавили кількамільйонну аудиторію слухачів можливості бути в курсі останніх подій і в Україні, і в світі. Такого масштабного скорочення трансляції програм Українського радіо не було ніколи, а під час російської агресії та напередодні місцевих виборів воно спричинило великий негативний суспільний резонанс.

З огляду на вище викладені факти та на підставі численних звернень пересічних громадян краю просимо Вас, як керівників держави, котрі мають гарантувати кожному її громадянину його конституційне право на вільний доступ до інформації, зробити все можливе, аби відновити в повному обсязі трансляцію передач Першої програми Національного радіо, а також радіо «Промінь» та радіо «Культура», а винних в організації цієї безпрецендентної афери притягти до відповідальності.

Текст звернення прийнято на засіданні

секретаріату Рівненської обласної організації

Національної спілки журналістів України 11 вересня 2015 року.

 
Интересная статья? Поделись ей с другими:
An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner