Вхід

Рівне вечірнє

28 грудня відбулося останнє у 2011 році засідання секретаріату обласної організації Національної спілки журналістів України. Екстреність заходу  була викликана письмовими зверненнями до секретаріату секретаря первинної організації НСЖУ, редактора Радивилівської газети "Сурми Радзивилів" Володимира Мартинюка та заслуженого журналіста України, головного редактора Здолбунівської районної газети "Нове життя" Володимира Дрозюка.

В основі обох звернень до секретаріату - взаємостосунки, що склалися останнім часом між редакціями газет та керівниками місцевих органів влади.

Зокрема, за твердженням Володимира Мартинюка, "упродовж півторамісячного періоду з часу виходу першого номера тижневика склалися дивні взаємовідносини між райдержадміністрацією, районною радою та редакцією... Замість курсу на конструктивне співробітництво керівництво райдержадміністрації та районної ради (у Радивилові склалася доволі дивна ситуація: обидва керівні пости займає одна й та ж людина - Олег Бернацький,- прим. ред.) взяло курс на інформаційну блокаду новоствореного видання, яке на ділі реалізовує на своїх сторінках задекларовані в статуті принципи правдивості, об'єктивності та неупередженості у висвітленні животрепетних проблем району та міста".

Щодо ситуації в Здолбунові. Журналіст із сорокарічним стажем (з них 23 роки - на посаді керівника газети), заступник голови обласної журналістської організації Володимир Дрозюк поінформував секретаріат про кричущі факти грубого втручання голови райдержадміністрації Віталія Шуля в діяльність творчого колективу редакції "Нового життя". Одразу після призначення на посаду керівника РДА, В.С.Шуль розпорядився ввести в штат редакції посаду прес-секретаря для обслуговування, на думку редактора, діяльності головного районного чиновника. Невиконання редактором цього незаконного розпорядження спричинило економічний тиск на газету. Так, у 2011 році редакції "Нового життя" було виділено з місцевого бюджету всього 35 тисяч гривень, що втричі менше від потреби і фактично виконаної журналістами роботи по висвітленню діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування. 22 грудня один із заступників голови РДА (думається, за дорученням самого Віталія Шуля) прямим текстом попередив редактора газети Володимира Дрозюка, що кошти на потреби редакції будуть виділятися лише в тому випадку, коли він залишить свою посаду.

Уважно ознайомившись із змістом обох звернень, члени секретаріату вирішили відрядити до Радивилова та Здолбунова своїх повноважних представників, аби з'ясувати обставини конфліктів на місцях. Про результати обох поїздок буде письмово поінформовано голову обласної державної адміністрації Василя Берташа.

Члени секретаріату прийняли також звернення до керівників засобів масової інформації Рівненщини усіх форм власності з проханням надати матеріальну допомогу члену Національної спілки журналістів України, головному редактору газети "Рівне-ракурс" Володимиру Попику, який напередодні Нового року потрапив у жахливу дорожньо-транспортну пригоду, втративши при цьому ще й вагітну дружину. Нагадуємо номер благодійного рахунку на лікування нашого колеги: 5457092026474050, Приватбанк. Одержувач коштів - Попик Сергій Володимирович. НЕ БУДЬМО БАЙДУЖІ ДО ЧУЖОЇ БІДИ!!!

 
Интересная статья? Поделись ей с другими:
An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner