Вхід

Рівне вечірнє

У списку «Ворогів реформування преси» - чиновники, які зловживають владою, - НСЖУ

Перешкоджання реформуванню місцевих газет, системний тиск на редакції та свавільне звільнення редакторів – за такі «заслуги» низку чиновників унесено до списку «Ворогів реформування преси-2016», який за підсумками року оприлюднила Національна спілка журналістів України.

Більшість зі списку – керівники районних, міських та обласних рад. За політичною приналежністю посадовці представляють Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Опозиційний блок», «Батьківщину» і «Відродження».

Оприлюднити список «Ворогів реформування преси» було вирішено на пленумі правління НСЖУ наприкінці 2016 року. Уперше такий список НСЖУ вже складала до Всесвітнього дня свободи преси – 3 травня. Утім, як наголосили активісти Спілки, в багатьох районах тиск на ЗМІ не припиняється. Відповідно і кількість «ворогів» не зменшується.

– Попри те, що вступив у дію Закон про реформування комунальних газет, місцеві чиновники продовжують ігнорувати медіа-реформи, про підтримку яких заявляють найвищі державні посадовці. А окремі впливові представники партії влади, як виявляється, грубо ігнорують політику Президента і партії «Солідарність», – коментує перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко. – Ми як найбільша медіаорганізація намагаємося шукати шляхи захисту наших колег від тиску і свавілля влади, підключаємо юристів для надання правового захисту, готуємо відповідні звернення, і в багатьох випадках маємо позитивні результати вирішення конфліктів на користь редакцій. Сподіваємося, що і цей Антирейтинг та громадський осуд вплинуть на позицію названих осіб, а їхнє вище керівництво, до якого звертатиметься НСЖУ, втрутиться у цих випадках перешкоджання реформування місцевих газет.

До антирейтингу ворогів реформування,  укладеною робочою групою НСЖУ, потрапили аж три представники  від Рівненщини: Антонюк Василь Михайлович, міський голова м. Дубно, обирався від Блоку Петра Порошенка «Солідарність»; Мосійчук Руслан Андрійович, заступник міського голови м. Дубно, партія «Батьківщина» та Швед Олег Іванович, депутат Дубенської міської ради, голова фракції ВО «Батьківщина".

 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Comments are now closed for this entry

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner