Сьогодні, 9 листопада, відзначають Міжнародний день Книги рекордів Гіннеса. Проект був заснований британським інженером і власником пивоварні Х’ю Бівером.
У листопаді 1951 року після полювання, ввечері, в барі між Бівером та його друзями зав’язалася суперечка, який з диких птахів найшвидший. Переглянувши усі довідники, відповідь на це питання так і не знайшли. Після чого Бівер і вирішив створити книгу, де будуть зібрані всі рекорди. Книга названа на честь його пивоварні.
Наразі книга має один з найбільших тиражів серед усіх книг, які захищені авторським правом.
На Рівненщині було зафіксовано чимало рекордів. З нагоди Міжнародного дня Книги рекордів представляємо вам досягнення Рівненщини, що в різні часи потрапили до Книги рекордів Гіннеса.
Найстаріший дуб
Найстаріше дерево України – 1367-річний дуб. Що росте між селами Глинне та Березове Рокитнівського району. Знаходиться він в урочищі «Юзефинська дача».
Висота цього дерева сягає 30 метрів, а обхват майже 8. Місцеві жителі називають його своїм оберегом та з усіх сил продовжують життя цього дерева.
Тризуб з монет
У Рівному в 2011 році, на Театральній площі, виклали розмінними монетами державний герб України – тризуб. Довжина його становила 20 метрів.
На викладання тризуба було витрачено 8 тисяч 329 гривень. Ці кошти були передані на допомогу дворічному Микиті Хитрому, який проходив постопераційний період.
Організаторами заходу виступила обласна організація Національної спілки журналістів України. А автором ідеї став журналіст Олександр Шустерук.
Перший вищий навчальний заклад
Саме на Рівненщині був створений перший вищий навчальний заклад – Острозька слов’яно-греко-латинська академія. Її заснував князь Василь-Костянтин Острозький у 1567 році. Своє існування припинила вона у 1636 році. Однак була відновлена з 1994 року, за Указом Президента України.
Найбільша кількість людей у вишиванках, зібраних в одному місці.
Рекорд, що встановили також у 2011 році жителі Рівного. На Майдані незалежності зібралася рекордна кількість людей у вишиванках. На святкуванні дня незалежності України представники рекордів Гіннеса нарахували 6570 людей, що прийшли в національному одязі.