Вхід

Рівне вечірнє

Сьогодні, 9 листопада, відзначають Міжнародний день Книги рекордів Гіннеса. Проект був заснований британським інженером і власником пивоварні Х’ю Бівером.

У листопаді 1951 року після полювання, ввечері, в барі між Бівером та його друзями зав’язалася суперечка, який з диких птахів найшвидший. Переглянувши усі довідники, відповідь на це питання так і не знайшли. Після чого Бівер і вирішив створити книгу, де будуть зібрані всі рекорди. Книга названа на честь його пивоварні.

Наразі книга має один з найбільших тиражів серед усіх книг, які захищені авторським правом.

На Рівненщині було зафіксовано чимало рекордів. З нагоди Міжнародного дня Книги рекордів представляємо вам досягнення Рівненщини, що в різні часи потрапили до Книги рекордів Гіннеса.

Найстаріший дуб

Найстаріше дерево України – 1367-річний дуб. Що росте між селами Глинне та Березове Рокитнівського району. Знаходиться він в урочищі «Юзефинська дача».

Висота цього дерева сягає 30 метрів, а обхват майже 8. Місцеві жителі називають його своїм оберегом та з усіх сил продовжують життя цього дерева.

Тризуб з монет

У Рівному в 2011 році, на Театральній площі, виклали розмінними монетами державний герб України – тризуб. Довжина його становила 20 метрів.

На викладання тризуба було витрачено 8 тисяч 329 гривень. Ці кошти були передані на допомогу дворічному Микиті Хитрому, який проходив постопераційний період.

Організаторами заходу виступила обласна організація Національної спілки журналістів України. А автором ідеї став журналіст Олександр Шустерук.

Перший вищий навчальний заклад

Саме на Рівненщині був створений перший вищий навчальний заклад – Острозька слов’яно-греко-латинська академія. Її заснував князь Василь-Костянтин Острозький у 1567 році. Своє існування припинила вона у 1636 році. Однак була відновлена з 1994 року, за Указом Президента України.

Найбільша кількість людей у вишиванках, зібраних в одному місці.

Рекорд, що встановили також у 2011 році жителі Рівного. На Майдані незалежності зібралася рекордна кількість людей у вишиванках. На святкуванні дня незалежності України представники рекордів Гіннеса нарахували 6570 людей, що прийшли в національному одязі.

 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Comments are now closed for this entry

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner