Вхід

Рівне вечірнє

На Рівненщині районна влада хоче вигнати редакцію на вулицю

Костопільська районна рада на Рівненщині є ініціатором низки протизаконних дій по відношенню до районної газети «Віче Костопільщини». Про це ідеться у зверненні голови Рівненської обласної організації НСЖУ Дмитра Тарасюка до керівництва Спілки.

Річ у тім, що депутати Костопільської районної ради (в більшості – члени або прихильники «Батьківщини» і «Свободи», не запитуючи згоди трудового колективу, прийняли рішення «Про утворення комунальної установи «Новини Костопільщини», тобто фактично – про створення нової комунальної газети. Натомість «Віче Костопільщини» залишається у невизначеному статусі. При цьому газета існує вже 75 років, має багато відзнак за перемогу в творчих конкурсах, у тому числі й на краще висвітлення діяльності органів влади.

Крім цього, керівництво райради поставило собі за мету за будь-яку ціну забрати у «Віче Костопільщини» приміщення в будинку № 24-а по вулиці Сарненській, котре редакція на всіх законних підставах займає з 1984 року.

Як повідомляє Дмитро Тарасюк, із самого початку редакція газети, вклавши чималі власні кошти у капітальний, а згодом і поточні ремонти, займала в цьому будинку увесь другий поверх загальною площею 228 квадратних метри. Однак у квітні 2003 року тодішній голова районної державної адміністрації Михайло Кривко прийняв одноосібне розпорядження, котрим вольовим методом передав частину приміщення редакції площею 114 квадратних метрів Костопільському районному управлінню юстиції. Цю площу управління займає і нині, але редакції за неї не сплачує.

«Нинішня представницька влада в районі вирішила піти ще далі – повністю позбавити редакцію приміщення, – ідеться в листі Рівненської організації НСЖУ. – А чому б і ні? Адже будинок, в якому нині розміщується редакція «Віче Костопільщини», є доволі привабливим об’єктом: знаходиться в мальовничому куточку майже в центральній частині міста, неподалік – лісові угіддя…» Чиновники не зважають на Закон України «Про мораторій на відчуження від редакцій державних та комунальних засобів масової інформації приміщень та майна. Про це журналістам так і заявили в районній раді.

«Безкарність, як відомо породжує ще більшу безкарність. Схоже на те, що апетити нинішнього депутатського корпусу Костопільської районної ради на чолі з її головою Сергієм Ткачуком є набагато вищими від попередників», – обурюється Дмитро Тарасюк. Зважаючи на це, секретаріат Рівненської обласної організації НСЖУ звернувся до Президента України Петра Порошенка з проханням дати доручення відповідним службам, аби ті втрутилися в ситуацію, що склалася довкола редакції.

Головний юрисконсульт НСЖУ, секретар Спілки Тетяна Котюжинська нагадує, що відповідно до законодавства, навіть прийнявши рішення про ліквідацію районних, міських та міськрайонних газет і телерадіоорганізацій, засновник не може перепрофіліювати ці об'єкти. На місці однієї газети може виникнути інша, але приміщення, матеріальна база редакції ліквідованої газети не можуть бути передані нікому, крім іншої районної, міської та міськрайонної газети або телерадіоорганізації. Це вказано, зокрема, в Законі України «Про державну підтримку ЗМІ та соціальний захист журналістів».

Також, відповідно до Закону України «Про мораторій на відчуження від редакцій державних та комунальних засобів масової інформації приміщень та майна», «до набрання чинності законом про реформування державних та комунальних засобів масової інформації, встановлюється мораторій на відчуження приміщень та майна редакцій державних та комунальних засобів масової інформації».

«Що стосується журналістів, трудового колективу, який працював в редакції на момент прийняття рішення про ліквідацію, то, вони можуть оскаржити таке рішення засновника, оскільки воно має наслідком їх обов'язкове звільнення, а значить стосується вже не тільки засновника або господарських питань, але й питань трудових прав громадян, – коментує Тетяна Котюжинська. – Суд має перевірити, наскільки обґрунтоване рішення про ліквідацію редакції, адже засновник все одно має передати майно і приміщення редакції іншій редакції, тобто виникає факт порушення трудових прав.»

«НСЖУ вимагає від органів влади прийняти відповідне законодавство про реформування комунальних ЗМІ та позбавити журналістів від недолугого «керування» засобами масової інформації місцевих князьків, кожен з яких хоче за бюджетний рахунок створити власне ЗМІ», – наголошує медіа-юрист.

 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Comments are now closed for this entry

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner