Вхід

Рівне вечірнє

Президенту України

п. Петру ПОРОШЕНКУ

Голові Верховної ради України

п. Олександру ТУРЧИНОВУ

Прем'єр-міністру України

п. Арсенію ЯЦЕНЮКУ

в. о. голови Національної спілки

журналістів України

п. Сергію ТОМІЛЕНКУ

 

ЗВЕРНЕННЯ

секретаріату Рівненської обласної організації

Національної спілки журналістів України

 

Уважно вивчивши ухвалений Верховною Радою 17.04.2014 року Закон України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», а також матеріали тематичних круглих столів та конференцій, заяви представників столичної медіа-спільноти, стало очевидним, що суспільству активно нав’язується думка про необхідність в ході створення суспільного мовника, негайно ліквідувати обласні державні телерадіокомпанії (ОДТРК).

У зв’язку з цим висловлюємо занепокоєння можливою втратою держави у складний час військового протистояння із зовнішнім агресором, абсолютно усіх державних інформаційних ресурсів, що є прямою загрозою і без того слабкій інформаційній безпеці держави.

Вважаємо, що  реалізація цього Закону без внесення у нього поправок, які враховують обставини, що склалися після його прийняття, а саме – активну фазу інформаційної війни проти України з боку Росії, а також процес  збільшення повноважень територіальних громад, несе державі значні ризики.

Ми підтримуємо якнайшвидше створення в Україні суспільних телерадіомовників, появу яких Закон регламентує з 1 січня 2015 року. І заради цього вважаємо за необхідне закликати усі причетні до процесу створення суспільного мовлення в Україні сторони врахувати згадані обставини і ризики, та внести у нього поправки, які б, з одного боку, дозволили якнайшвидше створити українське суспільне телебачення і радіо, а з іншого - гарантувало при цьому інформаційну безпеку держави.

Для цього пропонуємо: на період до стабілізації суспільно-політичної і воєнної ситуації в країні вилучити зі ст. 1.2 Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» слово «ОДТРК». Статтю залишити у наступній редакції: «Для забезпечення поступового та послідовного становлення Суспільного телебачення і радіомовлення України Кабінету Міністрів України на базі Національної телекомпанії України, Національної радіокомпанії України, ДТРК « УТР», ДТРК «Культура», Української студії телевізійних фільмів «Укртелефільм», що реорганізовуються, утворює юридичну особу публічного права «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Адже, наприклад, на Рівненщині, популярність ОДТРК – кращого регіонального мовника упродовж багатьох останніх років – серед населення є значно вищою від популярності НТКУ та НРКУ. А це означає, що саме ОДТРК нині є тим інформаційним містком між державою та її населенням, який здатен у складний час забезпечити реалізацію чіткої державної інформаційної політики.

Крім цього, майнові проблеми, пов’язані з можливою ліквідацією ОДТРК, призупинять на невизначений термін створення так потрібного Україні суспільного мовника.

Вважаємо, що врахування нашої пропозиції дозволить швидко створити суспільне телебачення і радіомовлення в Україні, гарантувати інформаційну безпеку країни, розглянути подальше реформування ОДТРК з точки зору нових повноважень територіальних громад, скориставшись для цього, приміром, європейською польською моделлю суспільного та громадського мовлення.

 

Ухвалено на засіданні

секретаріату Рівненської обласної організації  НСЖУ

4 липня 2014 року

 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Comments are now closed for this entry

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner