Вхід

Рівне вечірнє

НСЖУ звертається до прем’єр-міністра щодо критичного стану комунальної преси

Пленум правління Національної спілки журналістів України прийняв звернення до прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо ситуації, яка склалася з комунальними ЗМІ.

Нагадаємо, редактори газет та активісти Спілки неодноразово наголошували, що через непроплати Держказначейства газети опинилися практично на межі банкрутства.  До того ж, газетний папір здорожчав у півтора-два рази. Видання змушені скорочувати кількість сторінок, відмовлятися від кольорового друку чи переводити співробітників на неповні ставки.

Ці питання порушувалися також на пленумі правління НСЖУ.

«Вважаємо, що невтручання у ситуацію несе реальну загрозу інформаційній безпеці держави, оскільки місцеві газети є найбільш доступними для населення та користуються його довірою», – йдеться у зверненні Спілки до прем’єр-міністра.

Подаємо текст звернення

Шановний Арсенію Петровичу!

Ми, члени правління Національної спілки журналістів України, від імені та за дорученням обласних організацій, які делегували нас до цього колегіального органу, звертаємось до Вас у такому.

Реформування комунальної та державної преси, з відомих Вам причин, знову відкладається. В той же час ситуація, яка склалася на сьогодні у більшості міських, районних, регіональних газет, де засновниками виступають органи місцевого самоврядування, а подекуди разом із органами виконавчої влади, критична. Засновники ЗМІ не виконують своїх зобов’язань перед виданнями у частині розрахунків із редакціями згідно з існуючими договорами, пояснюючи це тим,що місцеві відділення Держказначейства України блокують такого роду розрахунки.

Внаслідок цього всі комунальні ЗМІ, як друковані, так і електронні знаходяться на межі банкрутства. Ними не проводяться розрахунки з поліграфічними підприємствами, які  в свою чергу, відмовляються друкувати ці газети. Крім того, у редакцій накопичуються борги із зарплати, сплати обов’язкових платежів, комунальних послуг.

Звертаємось до Вас, шановний Арсенію Петровичу, розглянути стан справ, що склався у комунальних ЗМІ у зв’язку із діяльністю Держказначейства України та вжити заходів по його виправленню.

Вважаємо, що невтручання у ситуацію несе реальну загрозу інформаційній безпеці держави, оскільки місцеві газети є найбільш доступними для населення та користуються його довірою. Загибель же комунальної преси до її реформування буде мати для нашої держави необоротні негативні наслідки при формуванні громадянського суспільства, до якого ми всі прагнемо.

Прийнято на пленумі правління Національної спілки

журналістів України

24 квітня 2014 року

 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Comments are now closed for this entry

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner