Вхід

Рівне вечірнє

Журналістів застерігають від поїздок на Донеччину за «гарячими матеріалами»

Журналістам з інших регіонів, особливо фрілансерам, які не представляють потужні медіа, краще утриматися від поїздки на Донеччину. Попри прагнення знайти «гарячі теми», відрядження ліпше не планувати, а взяти інформацію з відкритих джерел.Адже перебувати там зараз – небезпечно для життя. З таким застереженням до колег звертається голова Донецької обласної організацій НСЖУ Олександр Бриж.

За його словами, Донецьк, Луганськ, Костянтинівка, Краматорськ – міста, де зараз управляє так звана «Донецька республіка».

– Зараз активісти перейшли у фазу агресивних дій. Мало того, що вони озброєні і проявляють агsресію до оточуючих, вони почали ще  й захоплювати заручників, застосовують тортури, відпускають лише в обмін на тих, кого так би мовити взяли в полон наші військові, – розповідає секретар НСЖУ Олександр Бриж.

Він зазначає, що особливо небезпечно перебувати на Донеччині представникам ЗМІ. Адже редакційні посвідчення чи посвідчення членів НСЖУ викликають ще більшу агресію.

Як інформує Донецька обласна організація НСЖУ, все частіше  редакції повідомляють про погрози та захоплення. Останнім часом від агресивних дій мітингувальників постраждали редакції газети «Провинция» в Костянтинівці, «Донецкий кряж», «Донецкий Аргумент», «Славянские ведомости», интернет-ресурсу62.ua, телеканалу «Донбас» і державної телерадіокомпанії.

Днями з’явилося так зване роз’яснення для ЗМІ, а простіше – темник. У ньому без жартів настійливо рекомендовано не вживати в ЗМІ термін «сепаратисти»,  а виключно – «мітингувальники, активісти ДНР, рада республіки чи президія». Також ЗМІ повинні «в обов’язковому порядку надавати інформацію про події чи випадки, які можуть так чи інакше зачіпати інтереси ДНР». І реальні підписи спікера ради ДНР та секретаря.

При цьому погроз і нападів зазнають видання, так би мовити, лояльно налаштовані до проросійської влади, і навпаки.

Як зауважує ОлексндрБриж, нині  правоохоронні органи виступають у ролі спостерігачів. І навіть якщо хтось звертається до них по допомогу, вони цього не робитимуть. Тому журналістам треба розраховувати тільки на власні сили.

– Ситуація на Донеччині – максимально наближена до військової. Особливо небезпечно перебувати тут фрілансерам. Журналістам потрібно проявляти максимум уваги, щоб убезпечити себе. Тому ми радимо користуватися офіційними джерелами інформації, використовувати інформацію місцевих ЗМІ, які мають змогу відслідковувати події, тобто не наражати себе на небезпеку, – радить Олександр Михайлович.

 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Comments are now closed for this entry

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner