Вхід

Рівне вечірнє

Підтримка журналістів, які опинилися в скрутних життєвих обставинах, і економічна підтримка редакцій, – ті питання, які потребують особливої уваги в умовах війни. Про це ішлося на засіданні Правління Національної спілки журналістів України у квітні.

Чимало колег, серед яких активісти НСЖУ, змушені були виїхати із окупованих територій або зон бойових дій через загрозу життю. Серед них – головна редакторка видання «Приазовський робочий», голова Донецької облорганізації НСЖУ Олена Калайтан.

«Ми побачили в Маріуполі, яка це агресія. Окупанти не щадять навіть мирних жителів. Це справжній геноцид українців. Тому виїжджайте якомога швидше, хто це цього не зробив. Ми призупинили вихід газети «Приазовський робочий». Немає Маріуполя, немає наших передплатників, немає можливості видавати газету», – розповіла Олена Калайтан.

Про ситуацію в Запорізькій області розповіла голова Запорізької обласної організації НСЖУ Наталія Кузьменко: «Наші первинні організації в Мелітополі, Бердянську, Токмаку захоплені. Ми підтримуємо зв’язок із колегами, їм там дуже важко, але ми їх підтримуємо як тільки можемо», – зазначила вона.

На тому, що редакції потребують підтримки у цей складний час, наголосив голова Рівненської обласної організації Спілки Дмитро Тарасюк. «Спілкуючись із колегами-редакторами газет, я можу підтвердити, що ситуація в галузі склалась критична, – сказав він. – У багатьох редакціях та друкарнях практично закінчується папір. Скоро не буде на чому друкувати газети. Його вистачить до кінця місяця, можливо, до середини травня. Далі можемо закривати всі газети і розходитись по домівках».

Не менш важливим питанням є фінансова підтримка газет в умовах, коли припинилися звичні джерела фінансування. Нещодавно Дмитро Тарасюк написав лист на ім’я голови Держтелерадіо Олега Наливайка, який підписали всі редактори рівненських газет. У ньому пропонується ініціювати створення урядової програми для підтримки українських газет.

«Я розумію, що сьогодні грошей катастрофічно не вистачає. Але інформаційна війна – обставина не менш важлива, ніж бойові дії на фронті. На війні є жертви, щодня гинуть люди. Але інформаційна війна має не менш страшні наслідки. Варто лише згадати, що зробили російські пропагандистські телеканали з населенням рф. У сусідній Білорусі ситуація не менш драматична», – розмірковує журналіст. Він наголосив: якщо не буде урядової підтримки засобів масової інформації – галузь зникне. А цього допустити не можна.

Ще одне питання, яке обговорили члени Правління, – важливість інформування світової спільноти про події в Україні. І це можуть робити журналісти, які евакуювалися за кордон. На цьому, зокрема, наголосила голова Ревізійної комісії НСЖУ Алла Малієнко.

Вона зауважила, що нині є всі можливості створити на базі Асоціації польських журналістів центр журналістської солідарності – такий, які відкрились нещодавно у Львові, Івано-Франківську та Чернівцях. «Ми маємо потужний арсенал українських журналістів, які можуть інформувати громадян Європи про військові злочини російських окупантів в Україні. Це те, що ми можемо тут зробити. У нас є актив, авторитетні українські журналісти, здатні писати й говорити про війну, і є всі можливості для того, аби випускати українсько-польську газету», – закликала Алла Малієнко.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко підтримав ідею згуртувати українських журналістів, які під час війни знайшли прихисток у Польщі. Він зазначив, що наразі тривають перемовини з президентом Асоціації польських журналістів Кшиштофом Сковронським та іншими польськими колегами, з якими Спілка має давні дружні контакти.

 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner