Вхід

Рівне вечірнє

9 лютого ц.р. опубліковано заяву секретаріату НСЖУ з приводу закриття телеканалів «112», „ NewsOne” та “Zik”.

Я голосував проти цієї заяви. Хоча про це ніде не сказано. Тому не хочу, щоб мене сприймали як такого, що також підтримав заяву. Свої аргументи виклав під час секретаріату, але їх не врахували жодним чином. Більшість була «за». Отже:

1. Голова НСЖУ Сергій Томіленко, ні з ким не порадившись, зробив заяву, у якій не підтримав рішення РНБО та президента, розцінивши їх дії як замах на свободу слова. Його заяву сприйняла значна частина спілчан (див. Заяву групи обласних організацій НСЖУ) як захист проросійських пропагандистських каналів та проросійських пропагандистів, а не журналістів. Це викликало негативний суспільний резонанс. Лише після цього голова НСЖУ скликав секретаріат.

2. Своєї заяви Томіленко не відкликав і не попросив вибачення насамперед у колег.

3. Тому заява секретаріату де-факто захищає позицію Томіленка, розтлумачуючи, що він мав на увазі.

4. Вважаю, що без відкликання своєї заяви, уточнення, що це була приватна думка Томіленка, будь-які заяви НСЖУ не мають жодного сенсу, окрім підтримки заяви Томіленка.

5. Нагадаю, що Україна де-факто перебуває у стані гібридної війни з Росією, яка її розв‘язала і продовжує вести сьомий рік. Тому усі розмови про захист свободи слова і журналістів проросійських пропагандистських каналів мають блюзнірський характер.

6. Якими б мотивами не керувався Зеленський (можливо, електоральними), його дії щодо закриття цих телеканалів відповідають національним інтересам. Незважаючи на те, що це рішення зовсім не вписується у попередню політику Зеленського, прихильником якого я не був і не є.

7. Також акцентую, що наша організація називається Національна Спілка Журналістів України. Тобто ми повинні захищати національні інтереси і журналістів України, а не проросійських пропагандистів, які дуже добре мали б усвідомлювати те, чим вони займаються.

8. Прошу цю заяву також опублікувати на ресурсах Спілки, як і заяву секретаріату.


Степан Курпіль, секретар НСЖУ, видавець газети «Високий Замок».

 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner