Вхід

Рівне вечірнє

У конкурсі матеріалів на тему журналістської етики переміг Володимир Торбіч, журналіст «Рівненського агентства журналістських розслідувань», за телепрограму «Медіакорупція» в рамках телепроекту «Четверта влада». Результати конкурсу були оголошені на урочистій церемонії в Києві 6 грудня. Він отримав сертифікат та першу грошову нагороду в розмірі 700 євро.

Конкурс на найкращий журналістський матеріал, що висвітлює питання журналістської відповідальності, професійної етики та саморегуляції, проводили координатор проектів ОБСЄ в Україні та Комісія з журналістської етики. Його метою було посилити дискусію в журналістському середовищі України щодо дотримання норм професійної етики, відповідальності українських журналістів, та ролі саморегулювання.

Роботи конкурсантів оцінювало журі, до якого увійшли члени Комісії з журналістської етики Сергій Штурхецький, Світлана Кабачинська та Валерій Іванов, головний редактор сайту Mediasapiens і заступник директора Могилянської школи журналістики Діана Дуцик, журналіст «Телекритики» Мар'яна Закусило і співробітник офісу координатора проектів ОБСЄ в Україні Оксана Полюга.

Конкурс тривав півроку, за цей час було подано 26 публікацій від 23 журналістів. Як відзначив координатор проектів ОБСЄ в Україні Любомир Копай, більшість учасників конкурсу - регіональні журналісти. «І це добре, адже саме в регіонах є певне нерозуміння того, що таке журналістська етика», - зауважив він.

Голова Комісії з журналістської етики Володимир Мостовий, нагороджуючи переможців, повідомив, що приклади, які наводили у своїх матеріалах конкурсанти, будуть використані в посібнику з журналістської етики для вишів, які випускають журналістів. Таких навчальних закладів зараз в Україні 71, щороку їх закінчує понад 10 тис. випускників, але тільки 80% із них ідуть в журналістику. Разом з тим 60% співробітників журналістських колективів не є журналістами за дипломами, зазначив Володимир Мостовий.

Церемонією нагородження переможців конкурсу завершився проект «Сприяння підвищенню професійних стандартів і використання саморегулювання журналістами України», який виконував офіс координатора проектів ОБСЄ в Україні на запит Комісії з журналістської етики. У межах проекту були проведені чотири дводенні семінари (в Києві, Львові, Запоріжжі та Донецьку) для викладачів журналістики і місцевих журналістів.

 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Comments are now closed for this entry

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner