Вхід

Рівне вечірнє

Сьогодні біля приміщення Рівненської філії ПАТ НСТУ відбулася акція протесту журналістів, інженерно-технічних працівників. Її учасники поставили собі за мету висловити керівництву Національної суспільної телерадіокомпанії України, її наглядовій раді своє несприйняття політики так званих майбутніх реформ. Йдеться передусім про анонсоване зменшення обсягів власного мовлення як на радіо, так і не телебаченні, а значить - і прогнозоване скорочення штатних працівників. Близько двадцяти мітингувальники вимагали припинити впровадження Концепції регіонального мовлення Суспільного на 2020 – 2021 роки, що була ухвалена Наглядовою радою мовника 2 грудня 2019 року. На думку учасників мітингу, передбачена у Концепції зміна принципів виробництва контенту загрожує подальшому існуванню Рівненської філії.

– Ця акція – своєрідна інформативна година, щоб розповісти громадськості, що відбувається зараз на Суспільному,- говорить редактор "Українського радіо:Рівне" Ольга Щевчук.-  Обурення викликає той процес, що за трансформацію керівники Суспільного видають очевидне скорочення годин мовлення регіональних філій. Раніше ми мовили 3 години, тепер нам лишають 1 годину на телебаченні і півтори на радіо. Такі відрізки, на нашу думку, позбавляють права наших глядачів і слухачів бачити регіональний контент.

– На радіо, навіть не зважаючи на скорочення обсягів мовлення до трьох годин на добу, ми не втратили свого слухача,- доповнює її член НСЖУ Богдана Трофимюк.- Про це свідчить зворотний зв'язок із аудиторією. Скорочення мовлення до години обмежить доступ до регіональної інформації слухачів і глядачів певних категорій, для яких саме радіо і телебачення є чи не єдиним джерелом інформації.

Натомість продюсер Рівненської філії ПАТ НСТУ Михайло Чубай зазначає, що місцевий контент не зникає, навпаки — його буде більше, він буде цікавішим і за формою, і за змістом, і за якістю виробництва. Цього мають досягти завдяки тісному співробітництву між філіями. Відбір тем за якістю та важливістю допоможе реально впливати на проблематику регіону.

Доволі оптимістично на перспективу налаштована менеджер "UA: Рівне" Людмила Хома: "У березні стартують конкурси відбору творчих проєктів у регіонах. Цьогоріч виділено на такі проєкти 20 мільйонів гривень. Це у десять разів більше, ніж у минулому році. Отож не йдеться про закриття філії. Зараз йдеться про зміну технологічних процесів та процесів виробництва. Для того, щоб виживати на ринку, потрібно бути гнучкими і вміти змінюватися, трансформуватись відповідно до вимог часу, бізнес-середовища і економічних викликів".

Голова Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України Дмитро Тарасюк, котрий прийшов підтримати протестувальників, на майбутні позитивні зміни в регіональних філіях ПАТ НСТУ, налаштований не так оптимістично. "Те, що вже відбулося  і те, що нині відбувається на Суспільному, веде до повного знищення колись потужного регіонального мовника,- переконаний очільник обласної журналістської спільноти.- З колективу колишньої ОДТРК не за своєю волею вже пішли  талановиті журналісти, які робили чимало рейтингових теле- і радіопрограм. Тепер ефір місцевого мовника заповнений головним чином новинами і передачами які абсолютно не цікавлять мешканців краю. У випадку, якщо керівництво з Києва "уріже" й без того куций обсяг власного мовлення регіональних філій, це неодмінно призведе до ще більшого поглиблення кризи в  колективах та обвалу й без того низьких позицій мовників в інформаційному просторі кожного окремо взятого регіону".

Подібні акції протесту колективів регіональних філій ПАТ НСТУ пройшли сьогодні у Запоріжжі, Житомирі, Миколаєві, Херсоні, Луцьку, Ужгороді та Івано-Франківську.   

 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner