Вхід

Рівне вечірнє

80 літ минуло відтоді, як на Рівненщині вперше зазвучали позивні обласного радіо. У цьому проміжку часу медійна організація зазнавала чимало змін та перейменувань.  Так, у грудні 1939-го був створений обласний радіокомітет та міський радіовузол. З 1944 по 1949 роки це вже був комітет радіофікації та радіоінформації при облвиконкомі; з 1949 по 1953 - комітет радіоінформації управління культури виконкому обласної ради.

За архівними відомостями лише за один 1954 рік організація зазнала трьох перейменувань у структурі того ж управління культури. А вже у 1963-му Ровенський облвиконком затвердив рішення про утворення комітету  по телебаченню (якого тоді й в думках не існувало!) і радіомовленню. У такому статусі він проіснував до 1971 року. Згодом, у 1971 та 1978 роках, було ще два перейменування - відповідно в комітет виконкому обласної ради по телебаченню і радіомовленню та комітет по телебаченню і радіомовленнню виконкому Ровенської обласної ради. У 1992-му була утворена Рівненська обласна державна телерадіомовна компанія (вже у структурі Державного комітету телебачення і радіомовлення України). І, нарешті, з березня 2017-го почала діяти рівненська філія Публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України".

На жаль, сьогодні колективи "UA:Рівне" (телебачення) та "Українського радіо:Рівне" переживають далеко не найкращі часи: за непродуманими вказівками і рішеннями з Києва скоротилися обсяги власного мовлення, розформувався донедавна потужний колектив теле- та радіожурналістів, інженерно-технічних працівників. Про усе це з теплотою та гіркотою водночас згадували вчора під час зустрічі в офісі обласної організації Національної спілки журналістів України ті, хто віддав роботі в обласній державній телерадіокомпанії не один десяток років свого життя.

Представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Рівненській області, голова обласної організації Національної спілки журналістів України Дмитро Тарасюк з нагоди 80-річчя утворення обласного радіо вручив колегам відзнаки за їх багаторічну сумлінну працю та вагомий вклад у розвиток інформаційного простору краю. Почесні грамоти Державного комітету телебачення і радіомовлення України одержали зокрема Володимир Ковальчук та Петро Грицинюк, Почесну відзнаку НСЖУ - колектив "Українського радіо:Рівне", Почесні грамоти НСЖУ -  Андрій Ситай та Світлана Сабанюк, цінні подарунки Рівненської обласної ради - Микола Береза та Руслан Кубай, Почесну грамоту обласної ради - Галина Колодій, цінні подарунки обласної державної адміністрації - Валентин Сімчук та Ірина Удовенко, Почесні грамоти облдержадміністрації - Євген В'юн, Анатолій Гуменюк, Валентина Романюк, Дмитро Цицюра та Сергій Шидловський.

Слова щирої вдячності за плідну працю на адресу запрошених пролунали від заслуженого журналіста України Миколи Кривого та голови обласного комітету профспілки працівників культури, члена НСЖУ Петра Давидюка.      

 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner