Вхід

Рівне вечірнє

Кожні чотири дні у світі гине один журналіст. За даними ЮНЕСКО. За останні 11 років було вбито майже 930 журналістів. У дев’яти з десяти випадів вбивці не покарні. 2012 рік був максимально смертоносним для журналістської спільноти – 124 випадки. Останній – напад на черкаського репортера Вадима Комарова у травні минулого року. Журналіст помер.

Уже дванадцять років поспіль українська журналістська спільнота в третю п’ятницю вересня вшановує світлу пам’ять журналістів, які загинули, виконуючи професійні обов’язки. Пам’ятні заходи відбулися в багатьох містах держави, де редакційні колективи віддали шану колегам, яких уже немає серед нас. Цей день відзначили по-різному: хто на майданах у колі соратників і друзів, хто на роботі з камерою чи диктофоном і мікрофоном, або ж у студії…

Традиційно, на цей раз 20 вересня, біля меморіальної дошки, розміщеної на приміщенні редакції газети «Сарненські новини», зібралися газетярі та працівники друкарні, ветерани колективів, родини померлих журналістів і поліграфістів, громадські кореспонденти та дописувачі, читачі районного часопису, члени Національної спілки журналістів України й Сарненської асоціації вільних журналістів, представники громадськості. Перед початком поминального заходу відвідали меморіал Військової слави, поклали квіти та запалили свічки пам’яті загиблим у 1945 році редактору часопису Георгію Залозі та коректору Галині Данько. Вшанували зокрема пам’ять трагічно загиблих у 2000 році Георгія Гонгадзе, якому цього року виповнилося б 50, Павла Шеремета (2016 р.), Катерину Гандзюк (2018 р.) і Вадима Комарова (2019 р.) й інших. Адже за роки незалежності України їх уже понад 70, всіх убієнних на посту журналістів, резонансні смерті яких лишилися не розкритими, а вбивці та замовники - непокараними.

Колишній головний редактор «районки» Георгій Александрович наголосив, що ця дата приурочена річниці зникнення журналіста Георгія Гонгадзе, який пропав безвісти ще 16 вересня 2000 року й це викликало широкий суспільний резонанс як в Україні, так і за кордоном. Щороку учасники зібрання в Сарнах вимагають від влади рішучіших заходів щодо розкриття злочинів і надійного захисту життя журналістів. Він запропонував звернутися до журналістів області та держави, разом підготувати електронну петицію до Кабінету міністрів України щодо встановлення календарної дати відзначення в Україні Дня пам’яті загиблих і померлих за правду журналістів, посилення відповідальності за злочини проти працівників засобів масової інформації. Пригадали й тих колег, які творили свого часу часопис «Сарненські новини», майстрів пера й ефіру, які вірою та правдою служили своєму народові, й літописців краю.

На поминальному заході, як завжди, колективно помолилися за упокій душ загиблих і померлих журналістів, поклали квіти до меморіальної дошки а учні сарненської гімназії випустили в небо повітряні кульки.

 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner