Вхід

Рівне вечірнє

Вибори до парламенту – відповідальний час для всіх медіа. Національна спілка журналістів України звертає увагу на неприпустимо велику кількість випадків використання «чорного піару» і брудних виборчих технологій у ЗМІ. Деякі загальнонаціональні медіа стали інструментами відвертих політичних маніпуляцій. Виборці, які очікують від журналістів неупередженого аналізу та об’єктивності, наражаються на викривлену картину дійсності, фейки та відверту чи приховану пропаганду.

В окремих регіонах – зокрема, в Полтавській, Донецькій, Дніпропетровській та інших областях, - політичне протистояння перетворилося на конфлікти між окремими редакціями і між журналістами, які фактично виступають як агітатори кандидатів із різних таборів.
Такі випадки не мають нічого спільного з журналістикою і є прямим порушенням професійної етики. Спілка журналістів неодноразово засуджувала публікацію «чорнухи» в місцевих ЗМІ і підтримує ініціативи журналістських спільнот, які відмовляються від розміщення негативної неперевіреної інформації про кандидатів чи політичні сили. Ми засуджуємо практику використання журналістів у ролі політичних агітаторів, пропагандистів чи «кілерів». Переконані, що найбільшою цінністю для медіа є довіра аудиторії, а неетична поведінка окремих колег підриває довіру до журналістів у цілому.

Протягом останніх років Національна спілка журналістів України наполегливо бореться за підвищення рівня безпеки роботи українських журналістів і за забезпечення реальної незалежності медіа. Проте наші зусилля із захисту прав усіх журналістів, незалежно від їхніх поглядів, не означають, що спілка толерує випадки зловживання статусом журналіста чи статусом медіа.

Нагадуємо, що згідно з п. 4.2 Статуту НСЖУ, члени НСЖУ мають «дотримуватися вимог законів України, Статуту НСЖУ і Кодексу професійної журналістської етики». За порушення цих вимог журналіст може бути виключений із лав спілки і не може розраховувати на захист організації.

Закликаємо колег, незважаючи на гарячі передвиборчі баталії, дотримуватися в своїй роботі професійних стандартів та усвідомлювати репутаційні ризики в разі їх порушення. Закликаємо політичні штаби вести агітаційну кампанію в межах закону і не використовувати ЗМІ (часом підконтрольні) для зведення рахунків із опонентами.

 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner