Вхід

Рівне вечірнє

Знакова для місцевих медійників – членів Національної спілки журналістів України подія сталася вчора у Радивилові – колишньому районному центрі півдня Рівненщини, а нині – містечку, що входить до складу Дубенського району. Тут з ініціативи місцевих газетярів відбулося об’єднання двох раніше діючих первинних організацій – при редакціях газет «Наш прапор Перемоги» і «Сурми Радзивилів» в одну – Радивилівську територіальну організацію Національної спілки журналістів України. Вона тепер нараховує дев’ять членів найбільшої творчої організації України. А очолив об’єднану організацію один із співзасновників газети «Наш прапор Перемоги», юрист за фахом Олег Бернацький.

Як зазначили самі місцеві газетярі, до такого виваженого кроку їх спонукала необхідність концентрації спільних зусиль на вирішення злободенних проблем, пов’язаних з правовим та соціальним захистом журналістів, проведенням передплатних кампаній та вирішення питань своєчасної доставки газет споживачам.

Ініціативу колег підтримали голова Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України, заслужений журналіст України Дмитро Тарасюк та головний редактор газети «Вісті Рівненщини», член секретаріату обласної організації НСЖУ Василь Бурченя, котрі прибули до Радивилова. Вони також відповіли на численні питання присутніх. А ще того дня мали робочу зустріч із керівництвом Радивилівської міської ради, де обговорили питання взаємостосунків влади та редакційних колективів.

 

Вчора відбулася довгоочікувана робоча зустріч керівників низки обласних організацій творчих спілок України з головою Рівненської обласної державної адміністрації Олександром Ковалем, призначеним на цю відповідальну посаду Указом Президента України 27 грудня 2023 року.

Про проблеми у діяльності обласних осередків творчих спілок очільника ОДА поінформували голова обласної організації Національної спілки журналістів України, заслужений журналіст України Дмитро Тарасюк, голова обласної організації Національної спілки художників України, заслужений художник України Петро Подолець, голова обласної організації Національної  спілки письменників України Ірина Сваха та голова обласної організації Національної музичної спілки України, заслужений працівник культури України Андрій Пастушенко.

Йшлося, насамперед, про відсутність в обласному центрі приміщень для забезпечення активної діяльності обласних осередків НСЖУ, НСПУ та музичної спілки, фінансову підтримку місцевих засобів масової інформації, вдосконалення організаційних моментів при визначенні та врученні мистецьких премій, створення у Рівному художнього музею, надання майданчиків для проведення різноманітних благодійних концертів та інших подібних заходів.

Олександр Коваль, уважно вислухавши пропозиції та побажання керівників творчих спілок області, висловив своє бачення вирішення низки назрілих проблем у їх повсякденній діяльності і дав щодо цього окремі доручення присутнім очільникам управління культури і туризму та департаменту цифрової трансформації і суспільних комунікацій облдержадміністрації.

 

У Соснівському «Центрі дитячої та юнацької творчості» відбулася зустріч з випускницею місцевої середньої школи, заслуженим журналістом України, лауреатом національної премії України «Золоте перо» і «Милосердя», автором книг «Казки для малечі про серйозні речі», «На мій мурашник знову наступили» та «Діагноз. Доба з життя палати №12» Людмилою Мошнягою (Дендюк).

Після хвилини мовчання і вітального слова селищного голови Миколи Кота небайдужі до художнього слова слухачі мали нагоду прослідкувати за сюжетними лініями автобіографічного твору «На мій мурашник знову наступили», у якому авторка довірливо розповідає читачам про історію життя своїх предків на чотири покоління углиб.

Також було представлено до уваги присутніх книгу «Діагноз. Доба з життя палати №12», про яку дуже влучно й лаконічно відгукнулася щира приятелька Людмили - А. Матчук, кандидат філологічних наук, спеціаліст з теорії літератури, автор вишуканих поетичних збірок і просто книжкова гурманка.

Опісля присутні ділилися враженнями від прочитаних творів: директор  Соснівського ліцею Людмила Веремчук прочитала вірш, написаний під впливом книги «На мій мурашник знову наступили». Вчителька зарубіжної літератури Тетяна Антонюк згадувала шкільні лінійки, на яких директор школи ставила за взірець Людмилу Дендюк як старанну ученицю й переможницю олімпіад. Подружка авторки Леся Мельник висловила захоплення творчістю Людмили, з якою упродовж життя їхні погляди і думки збігаються, а зустрічі приносять втіху.

На завершення дійства Т.Бурячок, директор «Центру культури, дозвілля та туризму» Соснівської селищної ради, подарувала письменниці пам’ятні сувеніри і торт від працівників закладу. Заінтриговані змістом, люди купували книги з автографами, однокласники авторки ще довго продовжували спілкування з нею.

 

Національна спілка журналістів України закликає українську владу виявити політичну волю для захисту журналістів від залякувань і дискредитації, а правоохоронні органи – встановити винних у ганебному тиску на журналіста-розслідувача видання «Наші гроші» Юрія Ніколова і команду розслідувачів BIHUS.info.

Кампанія чорного піару, розв’язана проти наших колег, є суттєвою загрозою для свободи слова в Україні і є неприпустимою. В умовах війни, коли багато видань були вимушені припинити вихід, а їхні працівники залишаються без засобів до існування й опинилися під загрозою бути витісненими з професії, коли медійники із загрозою для життя ведуть репортажі з найнебезпечніших прифронтових територій, підтримують бойовий дух українців і борються з корупцією, журналістська спільнота чекає від української влади якщо не матеріальної, то морально-психологічної і юридичної підтримки.

Хейт, який відбувається навколо Юрія Ніколова і BIHUS.info, кампанія із залякування, дискредитації, незаконного збору інформації і втручання в приватне життя негативно впливають на медіагалузь України. Адже в таких умовах кожен журналіст – чи то в регіонах, чи в Києві, який береться за висвітлення резонансних тем, буде змушений або відмовитися від проведення розслідування, або вести його анонімно, або бути готовим до цькування і залякувань.

https://www.youtube.com/watch?v=ByU1xlel7t4

Національна спілка журналістів України розраховує на ефективне втручання владних і правоохоронних органів. Ми сподіваємося на це, незважаючи на роки розчарувань, коли абсолютна більшість злочинів проти працівників медіа залишаються нерозкритими і непокараними. Представники найвищих владних органів мають продемонструвати чітку позицію підтримки журналістів, яких вони в урочистій обстановці називають «п’ятою владою» і «запорукою демократії в Україні».

Оптимізму нам додає рішучість голови комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Ярослава Юрчишина, який однозначно засудив тиск на представників українських медіа. Сподіваємося на не менш однозначну реакцію Президента України і його Офісу, Кабінету Міністрів та профільних міністерств.

Національна спілка журналістів України високо цінує вияв підтримки і солідарності в цій ситуації від Європейської і Міжнародної федерацій журналістів.

Україна має довести, що ми – держава, яка будується на засадах демократії, верховенства Закону і поваги до прав людини, а отже яка не потурає тискові на медіа та їхніх працівників – тискові, який ми справедливо засуджуємо, коли йдеться про росію та інші тоталітарні й авторитарні країни.

Журналісти важливі! Слава Україні!

Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України

 

Відомий фотохудожник, член Національної спілки журналістів України Олександр Харват отримав золоту медаль FIAP за новорічну листівку та велику шоколадку.

Про перемогу в конкурсі митець розповів на своїй сторінці у Фейсбуці. “Тішусь, що моя листівка отримала золоту медаль FIAP: Fédération Internationale de l’Art Photographique та велику шоколадку. Дякую, організаторам за стабільність і цікавість конкурсу! Приїде шоколадка і медаль – запрошую на каву!”, – йдеться в дописі.

Олександр додав, що такі листівки започаткували ще на початку ХХ століття, ідею перейняли у французьких художників. Фотографи постійно вітають колег власними листівками і це дуже приємно. Раніше до цифрової фотографії вони всі були ручного друку. На сьогодні аналогового друку залишилось зовсім небагато, це вже як елітні роботи

Цьогоріч учасниками конкурсу були 242 фотографи з 40 країн світу. Нагадаємо: у 2020 році найвідоміша в світі фотографічна організація визнала заслуги Олександра Харвата, присвоївши йому престижне звання – Майстер FIAР.

 
Більше статтей...
An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner