Вхід

Рівне вечірнє

У Сарненській асоціації вільних журналістів і фотожурналістів урочисто відзначали Міжнародний день солідарності мас-медійної спільноти, а потім взяли участь в проголошеній Декаді пам’яті загиблих і померлих газетярів, радійників, працівників телестудій та інтернет-видань.

Перед початком урочистого засідання натхненно заспівали Гімн України, а вільний журналіст протоієрей ПЦУ Віталій Коврига вимовив молитву за мир, до якої приєдналися усі присутні. Затим голова обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк під оплески колег вручив новоприйнятим до Спілки журналістські посвідчення, значки та прес-картки. Ветеран праці, поетеса Ніна Патрикей із села мале Вербче отримала також Почесну відзнаку президії асоціації, а заступниця директора Тинненського ліцею Світлана Коток була удостоєна відзнаки народної пошани ВГО «Країна» «За збереження історії».

Цьогоріч до Дня журналіста сарненські громадські кореспонденти друкованих та електронних ЗМІ отримали чимало нагород. Та й вересень виявився багатим на різні заохочення. Їх отримали з рук Дмитра Тарасюка та Георгія Александровича добре знані у краї Юлія Міхнова, Василь Кушнір, Микола Панько, Тамара Гнатюк, Надія Свищевська, Зоя Федорчук, Тамара Киреєва, Валентина Петренко, Вадим Бублій та Людмила Лавор.

А 16 вересня, як уже два десятиріччя поспіль у третю п’ятницю вересня, зібралися на Всеукраїнський день пам’яті загиблих і померлих журналістів. На майданчику біля історико-етнографічного музею згадали прізвища десятків знаних літописців краю за час існування газети та радіо, почули розповіді про них, тримали їх фотографії та поліграфістів, які займалися випуском газети у світ. Потім учасники поминального заходу вирушили до оновленої на фасаді редакції газети "Сарненські ногвини" пам’ятної дошки загиблих і померлих журналістів. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх творців часопису та редакції радіо, поклали квіти й помолилися за їх світлі душі.

 

Вчора в древньому Острозі пройшов другий міський відкритий благодійний турнір з шашок пам’яті першого головного редактора міської газети «Замкова гора», члена Національної спілки журналістів України  Всеволода Ковальчука.

Після реєстрації учасників відбулася коротка церемонія відкриття заходу.  Острозький міськийголова Юрія Ягодка, голова Рівненської обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк, журналіст нетішинської газети «Перспектива» Олександр Шустерук, поет та журналіст, голова Острозького літоб’єднання імені Івана Маєвського Олесь Ундір, директор ТОВ «Редакція Острозької міської газети «Замкова гора» Іван Глушман теплими словами згадували Всеволода Костянтиновича, дякували організаторам змагань, вшановували хвилиною мовчання пам’ять колеги та всіх загиблих захисників України. Від учасників та організаторів були покладені квіти на могилу Всеволода Ковальчука.

Змагалися за призи 14 шахістів з Острога, сіл Острожчини, Рівного та Нетішина. Переможцем турніру, причому вдруге, став один із ініціаторів його проведення, головний суддя змагань Олексій Стецюк. Друге місце зайняв, також вдруге, уродженець Острога, нині житель Нетішина Олександр Кригер, а третім фінішував рівнянин Анатолій Гуменюк. Серед жінок найвище місце посіла і перемогла жителька Нетішина Ольга Гусарова.

Під час турніру йогго учасники зібрали дві тисячі гривень, котрі будуть передані на підтримку Збройних сил України.

 

На виконання рішення секретаріату РОО НСЖУ від 26 серпня 2022 року сьогодні в офісі обласної спілчанської організації відбулося вручення регіональної премії імені колишнього головного редактора газети "Вільне слово", заслуженого журналістіа України Михайла Горопахи в галузі журналістики. Її володарем цьогоріч став відомий в Україні мистецтвознавець, член Національної спілки журналістів України, професор кафедри музичного фольклору Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету, Почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців Богдан Столярчук. Цієї відзнаки Богдан Йосипович удостоєний за публікацію упродовж календарного року бульше десятка фундаментальних статей історичного та краєзнавчого характеру у Рівненській міській газеті "7 днів".

Голова обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк вручив Богдану Столярчуку спеціальний диплом та грошову премію, котру останній одразу ж передав у фонд підтримки Збройних сил України.

Із цілком заслуженою нагородою Богдана Йосиповича щиро привітали вдова Михайла Горопахи Юлія Іванівна, його дочка Наталія, заслужені журналісти України, письменник Микола Кривий та доцент факультету журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука Віктор Мазаний, відповідальний секретар обласної організації НСЖУ Микола Феменко.  Всі вони теплими словами згадали Михайла Микитовича Горопаху - людину, котра все своє свідоме життя віддала чесному і благородному служінню журналістиці та  залишила у ній доволі помітний слід для нащадків. До речі, йому сьогодні могло б виповнитися 84 роки.

 

Щонайменше 39 медійників стали жертвами масованої російської агресії в Україні. За верифікованими даними НСЖУ, серед загиблих – 8 журналістів, які виконували професійні обов’язки; 13 медійників – цивільних жертв; 18 представників ЗМІ, які мобілізувалися для захисту України у лавах Сил оборони України. Відомості про ще двох зниклих журналістів-воїнів перевіряються.
Останньою за часом жертвою російських загарбників став оператор телеканалу «Прямий» і офіцер Збройних сил України Олексій Юрченко, який загинув під час боїв за Балаклію 8 вересня.

 

24 серпня представники Головної ради Асоціації польських журналістів виступили із заявою, в якій просять судити російських пропагандистів, які розпалюють у ЗМІ ненависть до України та захоплення війною Москви. Про це йдеться в заяві Асоціації польських журналістів.

"У зв’язку з варварським вторгненням Росії в незалежну Україну, яке триває вже пів року, як представники Асоціації польських журналістів вкотре вимагаємо покласти відповідальність за скоєні там злочини проти мирного населення  не тільки на бандитів у російській формі, а й на "журналістів" – пропагандистів кремлівського режиму.

Пропагандисти не лише дезінформують світову громадську думку про криваву агресію Москви проти України, а й спонукають її до боротьби з українцями в ім’я імперіалістичних інтересів Путіна та його прибічників", – йдеться в заяві.

Серед ворожих пропагандистів виділяють Маргариту Симонян, Володимира Соловйова,  Дмитра Кісельова, Ольгу  Скабєєву та інших: "Слід – після падіння Путіна – судити як військових злочинців".

У заяві керівництва SDP підкреслюється, що шахрайство, дезінформація і розпалювання ненависті, вбивства мирних людей у ​​незалежній країні не будуть вважатися журналістикою.

"Світові журналістські організації та національні медіаасоціації повинні постійно впливати на демократичні уряди та міжнародні інституції, щоб з огляду на очевидну необхідність готувати трибунали для бандитів російської армії, які сіють терор в Україні, а також російських пропагандистів, які заохочують до агресії проти України в кремлівських ЗМІ та намагаються виправдати масові вбивства, зґвалтування та пограбування", - наголошують польські журналісти.

P.S. Заяву польських колег одностайним голосуванням підтримали члени секретаріату Рівненської обласної організації НСЖУ на засіданні, яке відбулося у п'ятницю, 26 серпня 2022 року.

 
Більше статтей...
An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner