У конкурсі матеріалів на тему журналістської етики переміг Володимир Торбіч, журналіст «Рівненського агентства журналістських розслідувань», за телепрограму «Медіакорупція» в рамках телепроекту «Четверта влада». Результати конкурсу були оголошені на урочистій церемонії в Києві 6 грудня. Він отримав сертифікат та першу грошову нагороду в розмірі 700 євро.
Конкурс на найкращий журналістський матеріал, що висвітлює питання журналістської відповідальності, професійної етики та саморегуляції, проводили координатор проектів ОБСЄ в Україні та Комісія з журналістської етики. Його метою було посилити дискусію в журналістському середовищі України щодо дотримання норм професійної етики, відповідальності українських журналістів, та ролі саморегулювання.
Роботи конкурсантів оцінювало журі, до якого увійшли члени Комісії з журналістської етики Сергій Штурхецький, Світлана Кабачинська та Валерій Іванов, головний редактор сайту Mediasapiens і заступник директора Могилянської школи журналістики Діана Дуцик, журналіст «Телекритики» Мар'яна Закусило і співробітник офісу координатора проектів ОБСЄ в Україні Оксана Полюга.
Конкурс тривав півроку, за цей час було подано 26 публікацій від 23 журналістів. Як відзначив координатор проектів ОБСЄ в Україні Любомир Копай, більшість учасників конкурсу - регіональні журналісти. «І це добре, адже саме в регіонах є певне нерозуміння того, що таке журналістська етика», - зауважив він.
Голова Комісії з журналістської етики Володимир Мостовий, нагороджуючи переможців, повідомив, що приклади, які наводили у своїх матеріалах конкурсанти, будуть використані в посібнику з журналістської етики для вишів, які випускають журналістів. Таких навчальних закладів зараз в Україні 71, щороку їх закінчує понад 10 тис. випускників, але тільки 80% із них ідуть в журналістику. Разом з тим 60% співробітників журналістських колективів не є журналістами за дипломами, зазначив Володимир Мостовий.
Церемонією нагородження переможців конкурсу завершився проект «Сприяння підвищенню професійних стандартів і використання саморегулювання журналістами України», який виконував офіс координатора проектів ОБСЄ в Україні на запит Комісії з журналістської етики. У межах проекту були проведені чотири дводенні семінари (в Києві, Львові, Запоріжжі та Донецьку) для викладачів журналістики і місцевих журналістів.