Вхід

Рівне вечірнє

Протест проти жорстокого побиття більш, ніж півсотні журналістів у Києві, сьогодні висловили рівненські представники мас-медіа. Під стінами обласної державної адміністрації із портретами своїх постраждалих колег у руках вони утворили алею та закликали обласну владу засудити факти побиття працівників українських та іноземних ЗМІ.

Світлана КАЛЬКО, журналіст порталу "4 влада": я працюю в ЗМІ понад 15 років і власне про таке побиття масове чую вперше. Це безпрецедентний випадок на моїй пам’яті, та й й думаю тих журналістів, які ще довше працюють. І однозначно таке потрібно не просто засуджувати, а й карати винних.

Ірина НЕЧИПОРУК, журналіст телеканалу "Рівне-1": я проти того, щоб били людей при виконанні їх службових обов’язків будь то журналіст чи міліціонер. Не можна бити людину за те, що вона виконує свою роботу, має журналістське посвідчення чи ходить у міліцейській формі. Будь-які конфлікти варто вирішувати мирним шляхом, так як це роблять у демократичних державах.

 

Олександр КОВТУНЕЦЬ, телеоператор: у мене не було таких випадків, були невеликі сутички із охороною, яка заважала знімати, закриваючи об’єктив камери. Але, щоб фізично перешкоджати-  не було такого. І це так і має бути. Оцінюючи події в Києві, то, вважаю, в правовій державі подібного не може бути. Перешкоджати діяльності журналістів таким ганебним чином - просто не припустимо.

Інна БІЛЕЦЬКА, власний кореспондент УНТК (телеканалу "Інтер") у Рівненській і Волинській областях: ми вимагаємо від голови Рівненської ОДА Василя Берташа і начальника УМВС України у Рівненській області Василя Лазутка, по-перше, письмово звернутися до міністерства внутрішніх справ, Генеральної прокуратури України та Президента України з вимогою провести термінове розслідування фактів побиття журналістів під час масових заходів та дати їм об’єктивну оцінку. І, по-друге, - не допустити жодних утисків та переслідування колег у Рівненській області.

У прийнятому зверненні до владних та правоохоронних структур журналісти Рівненщини вимагають припинення всіх безпідставних кримінальних проваджень щодо колег, які порушені через висловлену ними громадянську позицію та закликають не приховувати від ЗМІ суспільно важливу інформацію, не уникати коментарів. Під цим зверненням підписалися 62 представники мас-медіа.

Погодилася з вимогами журналістів й заступник голови обласної державної адміністрації Світлана САД яка власне й вийшла до мітингувальників: "Утисків, побиття та інших інцидентів щодо ЗМІ, так само як і до людей, які висловлюють свою громадянську позицію, в нас не буде. Я в цьому переконана. Я також розділяю вашу громадянську позицію і засуджую факти побиття журналістів, які висвітлювали події, що відбувалися на столичному Майдані.

Пізніше від стін обласної державної адміністрації рівненські журналісти колоною рушили до правоохоронців, аби вручити і їм своє звернення з проханням відреагувати на ситуацію. Якщо ж влада і міліція цього не зроблять - обіцяють оголосити їм інформаційний бойкот.

 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Comments are now closed for this entry

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner