Вхід

Рівне вечірнє

Стали відомі результати другого обласного конкурсу «Турнір юних журналістів», організованого факультетом журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем′янчука та Рівненською обласною організацією Національної спілки журналістів України.

Учні 8 – 11 класів загальносвітніх шкіл та ліцеїв Рівненщини змагалися у шести номінаціях.

Командну перемогу здобули представники Біленського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Володимирецької селищної ради. Зокрема, перші місця здобули восьмикласниця Мар′яна Гусарук, дев′ятикласниця Дарина Подерня, десятиласниця Софія  Козлюк. Двоє останніх – переможці минулорічного «Турніру юних журналістів». Готувала їх до творчого змагання заступник директора із навчально-виховної роботи цього закладу Світлана Подерня.

Журі, очолюване головою Рівненської обласної організацієї Національної спілки журналістів України, заслуженим журналістом України Дмитром Тарасюком та доцентом факультету журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем′янчука, заслуженим журналістом України Віктором Мазаним, відзначило літературний хист, високий рівень мовно-стилістичної майстерності учасників, патріотичне звучання їхніх творів, у тому числі й аудіовізуальних.

Переможці нагороджені почесними відзнаками МЕГУ та Рівненської обласної  організації Національної спілки журналістів України.

 

З нагоди святкування Дня журналіста студенти першого та другого курсів Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука дали Клятву репортера.

Майбутні журналісти поклялися писати про те, про що ніхто не писав, а якщо і писав - то невдало. Відтепер всі вони мають репортерську групу крові та можуть сміливо вважати це своїм першим кроком у професії.

Майбутніх працівників телебачення, радіо, газет та інтернет-видань з такою неординарною подією щиро привітали голова обласної організації Національної спілки журналістів України, заслужений журналіст України  Дмитро Тарасюк, декан факультету журналістики МЕГУ Вікторія Золяк та доцент кафедри теорії і практики журналістської творчості цього ж факультету, заслужений журналіст України Віктор Мазаний.

 

Вітально-нагороджувальна частина з нагоди Дня журналіста відбулася у Млинівському технолого-економічному коледжі. Дирекція навчального закладу для засідання товариства медійників Рівненщини надала зал, який відповідає найвищим параметрам гостинності. Понад три десятки керівників друкованих та електронних засобів масової інформації краю  були присутні на урочистості з нагоди професійного свята. Усіх їх щиро привітали голова обласної організації Національної спілки журналістів України, заслужений журналіст України Дмитро Тарасюк та його колега із сусідньої Волині Михайло Савчак.

Переможці творчих конкурсів, які серед журналістів регіону щорічно проводить секретаріат обласної організації НСЖУ, отримали дипломи та кубки. Серед нагороджених у номінації «Газета 2023 року» - колективи редакції газет «Сарненські новини» (головний редактор Cвітлана Ляшко) та «Володимирецький вісник» (в.о. головного редактора Людмила Босик); «Радіо 2023 року» - телерадіокомпанія «Полісся»  (м. Сарни, директор Марія Кошин); «Журналіст 2023 року» - Іван Глушман, головний редактор газети «Замкова гора» (м. Острог); «Громадський кореспондент 2023 року» - Світлана Коток, (Сарненський район); «Інтернет-видання 2023 року» - «Сарни News Sity» - (редактор сайту Тетяна Колядич); «За краще висвітлення у ЗМІ військово-патріотичної тематики на приз імені Олександра Бухтатого» - Віталій Тарасюк, головний редактор Млинівської газети «Гомін і К»; «Первинна журналістська організація 2023 року» - Сарненська асоціація вільних журналістів і фотожурналістів (президент Георгій Александрович). Велика група журналістів отримала грамоти та почесні грамоти секретаріату Рівненської обласної організації НСЖУ.

Студенти коледжу продемонстрували гостям високу вокальну і драматичну виконавську майстерність. Більш як на півгодини журналісти занурилися у світ високого мистецтва, дарованого самодіяльними митцями. Власне, творчі люди переконалися: у коледжі не тільки готують фахівців високого ґатунку, а високодуховних та всебічно підготовлених спеціалістів із п’яти спеціальностей. Причому теоретичні знання тісно переплітаються із практичними навиками, якими студенти оволодівають в лабораторіях та інших виробничих цехах.

 

Творча спадщина Василя Худика і Євгена Цимбалюка – це і велика навчальна база для тих, хто збирається звалити на свої плечі важку і відповідальну ношу професії журналіста. У них є чому навчитися, що запозичити і що взяти до фахового путівника. Крім журналістського обдарування обох велетнів  української журналістики, Господь наділив надзвичайними поетичними здібностями. Скажімо, Євген Цимбалюк їх втілив у кілька поетичних збірок, перша з яких «Вирій» побачила світ у вже далекому 1990 році. Згодом вийшли з друку книг поезій «Лаври  і терни» (1997), «Три дороги до мами» (2009), «Лінія розмежування» (2016). Василь не заглиблювався в книговидавничу справу, хоча кілька його віршів місцеві композитори, зокрема, світлої пам’яті Михайло Юрченко,  поклали на музику. Запам’яталися пісні «Два голуби – пара й чотири крила», а ще виринає з вирію пам’яті «Пісня про ровера» - жартівливо-дотепна, але з глибоким підтекстом. Узагалі кожне поетичне слово Василя, як кажуть,  в яблучко, і ці слова, зокрема, можна було оцінити за  численними вітальними рядками, що він їх діставав із надр свого інтелекту та духу творчого. До речі, на меморіальній дошці  закарбовані поетичні рядки Василя і Євгена, якими вони начебто передбачили свою посмертну долю: «… поети відходять, зоставивши місце для слова» - гласив Євген; «… із містом попрощалися, та залишили тут свої сліди» - стверджував Василь.

Минулої п’ятниці  відбулися урочистості з нагоди Дня журналіста, програма яких включала  відкриття та освячення меморіальної дошки. На цю щемливуподію прибули близько трьох десятки керівників друкованих засобів масової інформації Рівненщини, Волині і навіть сусідньої Польщі, ветеранів журналістики, колег, друзів, близькі і знайомі, а також рідні Василя Миколайовича і Євгена Павловича. Товариство газетярів і телерадійників  побувало на центральному кладовищі Млинова, помолилося за упокій душ своїх побратимів і поклали квіти до їхніх могил: волею долі обидва майстри влучного і образного слова поховані неподалік один одного. Хтось зазначив, що за життя творча діяльність об’єднувала обох, а по смерті – місце вічного спочинку.

Під час урочистого відкриття меморіальної дошки спогадами про Василя Худика і Євгена Цимбалюка поділися головний редактор Млинівської газети «Гомін і К»  Віталій Тарасюк,  голова Рівненської обласної організації НСЖУ, заслужений журналіст України Дмитро Тарасюк, очільник Волинської обласної організації НСЖУ Михайло Савчак, головний редактор газети «Вільне слово» Андрій Бабінець, журналіст газети «Перспектива» Хмельницької АЕС Олександр Шустерук. Чин освячення пам’ятної дошки звершив настоятель Млинівського Свято-Михайлівського храму митрофорний протоієрей Тарас Варварук у супроводі хористів цієї святині.

Найщемливіша мить урочистості настала, коли запросили перетнути символічну стрічку внука Василя Худика  - Арсена та дружину Євгена Цимбалюка – Світлану Анастасівну. Із меморіальної дошки постали їхні дідусь і чоловік – люди, які залишили помітний слід в історії журналістики та ріднокраю.  Пані Світлана щиро подякувала всім, хто шанує пам’ять дорогих їм людей.

Відтепер місце на фасаді редакції газети «Гомін і К» стане дорогим для кожного, кого зводила доля з майстрами слова. Пам’ять про них – вічна і світла, як і їхнє незабутнє слово та натхненна творча толока.

 

Напередодні Дня журналіста, який в Україні відзначатимемо 6 червня, голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш зустрівся з медійниками. Це люди, які мають великий досвід роботи в місцевій журналістиці: працівники редакцій районних ЗМІ, фотокореспонденти, викладачі медійних дисциплін, багаторічні члени Національної спілки журналістів України.

- Суспільство завжди прагнуло отримувати інформацію про найважливіше. І саме журналісти - це ті люди, які покликані оперативно та фахово подавати цю інформацію. Особливо в часи змін та перетворень. Тому вдячний кожному з вас за те, що більшу частину свого професійного життя ви робите новини або навчаєте їх творити, за те, що привертаєте увагу суспільства і влади до важливих тем. Все це і є наш інформаційний фронт, який допомагає наближати перемогу! – наголосив Андрій Карауш.

Саме журналістика в час війни стала однією з тем, яку обговорили з військовим журналістом, підполковником ЗСУ Віктором Шубцем. Обмінялися думками щодо інших, важливих для Рівненщини ініціатив, які запроваджує обласна рада. Це поширення соціального менеджерства в громадах, розвиток позашкілля, запровадження в усіх закладах освіти предметів морально-етичного спрямування, таких як християнська етика.

- Християнські цінності – це те, що вирізняє українців з-поміж інших народів, ідентифікує нас як націю. Адже саме українці одними з перших серед європейців прийняли і поширювали християнство на континенті. І це те, що єднає нас з Європою і, водночас, те, що нас вирізняє, зберігаючи українську самобутність. А це надважливо. Надто тоді, коли росія розв'язала повномасштабну війну саме задля того, щоб знищити нас як націю, - поділився думками Андрій Карауш.

 
Більше статтей...
An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner