Вхід

Рівне вечірнє

22 грудня 2018 р. депутати Ківерцівської районної ради Волинської області організували похорон районної газети «Вільним шляхом». Принаймні, у обласному осередку Національної спілки журналістів саме так характеризують рішення ліквідувати видання після майже трирічної ворожнечі керівників району з редакційним колективом.

«Депутати своїми рішеннями припинили редакцію Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом», в результаті ліквідації, та призначили ліквідаційну комісію. Наступним рішенням звільнили Недільського Василя Кузьмича з посади редактора редакції Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом» 30 грудня 2018 р., згідно з пунктом 2 частини 1 статті 36 КЗпП ( закінченням терміну дії контракту)», – говориться в офіційному повідомленні на сайті Ківерцівської райради.

Це рішення – результат майже трирічної боротьби ківерцівських чиновників з неугодними журналістами районної газети. Як тільки вони заявили про намір реформуватися та «Вільним шляхом» було включено до загальнодержавного реєстру, як на них почав чинитися тиск. Ситуація стала критичною, коли рішенням одного зі співзасновників – районної ради – було звільнено з посади в. о. головного редактора, заступника головного редактора Марію Хітько, замість якої було призначено лояльніших до влади Людмилу Михайленко, а пізніше Василя Недільського. Лише через суд, за підтримки колег-журналістів (насамперед, з волинського осередку НСЖУ) їй вдалося відновитися на посаді...

Власне, колега не зажив слави на посаді головного редактора «Вільного шляху» навіть в очах тих, хто його призначав на цю посаду. Бо на сесії райради його звинувачували і в фінансовій неспроможності видання, і в публікації замовних статей, і навіть у тому, що газета... не роздержавилася!

Головним двигуном ворожого ставлення до газети традиційно виступала заступник голови райради, виконувачка повноважень керівника органу місцевого самоврядування, представниця «Батьківщини» Тамара Чигрин. Щодо попередніх голів, то уже екс-голова райради Григорій Недопад (УКРОП) працює першим заступником Луцького міського голови, а Василь Хмілевський (теж висуванець УКРОПу), якого обрали головою лише в травні 2017 р., встиг добровільно скласти з себе повноваження керівника, а на сесію 22 грудня 2018 р. уже вдруге подав заяву й про складання депутатських повноважень, яку нарешті задовольнили.

Цікаво, що на цій одіозній сесії був присутнім, навіть вручаючи грамоти працівникам органів місцевого самоврядування та архівних установ, і голова Ківерцівської райдержадміністрації Валерій Ткачук. Саме ця посадова особа ще в 2016 р. своїм розпорядженням оголосила про вихід райдержадміністрації з числа співзасновників газети «Вільним шляхом» на підставі законодавства про роздержавлення. Чи буде Валерій Ткачук оскаржувати рішення райради щодо ліквідації видання, наразі невідомо. Але що весь період важкої боротьби журналістів за свої права голова райдержадміністрації та його підлеглі як мінімум бездіяли, то це очевидний факт.

«На превеликий жаль, навіть за участі народного депутата України від Маневицького округу №23 Ірини Констанкевич під час зустрічі представників редакції, райдержадміністрації та райради не вдалося достукатися до їхньої свідомості, змінити їхню позицію з різко антагоністичної хоча б на нейтральну, – сказав заступник голови ВОО НСЖУ Володимир Данилюк. – Мабуть, істинна причина спроби знищити райгазетіу – приміщення, яке вона займала на момент початку роздержавлення. Ця нерухомість – дуже ласий шматок для багатьох охочих потіснити звідти журналістів».

Експерти зазначають, що причина ворожнечі чиновників із колективом газети велике редакційне приміщення

 
Интересная статья? Поделись ей с другими:
An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner